Єдина Країна! Единая Страна!
Вівторок, 19.03.2024, 13:32 Ви увійшли як Гість | Група "Гости"
 
Головна Реєстрація RSS Решетилівська ЗОШ І ступеня
Рада вітати Вас на сторінках свого сайту. Сподіваюсь, що розміщена інформація допоможе Вам у навчанні та вихованні маленьких українців. Свої коментарі та побажання щодо роботи сайту прошу залишати у гостьовій книзі.



   

Якщо у вашій  сім’ї  першокласник

 

    Шановні батьки!  Перший клас – це серйозне випробування не тільки для вашої дитини. Початок навчання дитини в школі – це  іспит на зрілість сім’ї, у якій вона росте й розвивається. У перші шкільні дні в дитини формується певне ставлення до школи, вчителя, до себе як учня. Від того, як почнеться і пройде перший шкільний рік, багато в чому залежать і всі наступні.

       Як допомогти дитині? Почнемо з режиму дня.

      Режим  – це раціональне чергування різних видів діяльності і відпочинку у межах певного відрізку часу. Основними компонентами режиму є наступні: сон, перебування на свіжому повітрі (прогулянки, рухливі ігри, заняття фізкультурою і спортом), навчальна діяльність у школі, відпочинок за власним вибором (вільний час), прийом їжі, особиста гігієна.

   Переходити на шкільний розпорядок дня потрібно поступово, щоб не перетворити це дійство в черговий стрес для дитини. Бажано починати  життя за новим графіком у серпні, за кілька тижнів до того, як дитина піде до школи. Якщо ж цей момент був упущений, не баріться. Не  потрібно чекати нагоди (понеділка, початку місяця, хорошого настрою тощо). Розпочинайте вже сьогодні.

  Пропонуємо орієнтовний режим дня  учня першого класу.    

  • 7.00—7.30 — пробудження, підйом, ранкова гімнастика, водні процедури, ранковий туалет, прибирання ліжка
  • 7.30—7.50 —   сніданок
  • 7.50—8.15 —   дорога до школи
  • 8.15—12.30 — заняття у школі
  • 12.30—13.00 — повернення зі школи
  • 13.00—13.30  —  обід
  • 13.30—15.00 — післяобідній відпочинок
  • 15.00—16.00 — перебування на свіжому повітрі
  • 16.00—17.30 — читання, ігри, розваги
  • 17.30—19.00 — перебування на свіжому повітрі, заняття в спортивних гуртках
  • 19.00—20.00 — вечеря, заняття улюбленими справами
  • 20.00—20.30— підготовка до сну
  • 20.30 —7.00 — сон.

    Як стверджує англійське прислів’я,  не переймайтеся вихованням дітей, адже вони однаково будуть схожі на вас. Краще виховуйте себе. Виховання дитини починається з прикладу дорослого. Подайте достойний приклад. Менше дивіться телевізор,  так ви зможете скоротити час перегляду телепередач дитиною. Доклавши зусиль, разом із сином чи донькою займіться активним відпочинком, бажано на свіжому повітрі. Краща школа дисципліни для дитини - сім'я. Будьте організовані й послідовні самі. Це допоможе виховати організованість у вашої дитини.

        Наступне, на що варто звернути увагу – це психологічна підтримка першокласника з боку батьків.

        Шановні батьки! Спробуймо дати відповідь на  питання: чи завжди доросла людина може самостійно  впоратися з усіма завданнями, вимогами, проблемами, які трапляються їй у житті? Звісно, ні. А першокласник, якому виповнилося 6 – 7 років, тим більше.  Йому вкрай необхідні ваша увага, розуміння, велика любов і терпіння. Адже вирішення шкільних проблем дитини цілком залежить від ставлення дорослого до неї,  а не до проблем. Як же поводитися батькам зі своєю дитиною-першокласником?

  • Щодня цікавтеся шкільними справами дитини, проявляючи увагу і терпіння;
  • розпитуйте про почуття, настрій, проявляйте емоційну підтримку;
  • помічайте навіть найнезначніші, на Ваш погляд, досягнення дитини, її посильні успіхи, не скупіться на похвалу;
  • при зустрічі зі шкільними невдачами ні в якому разі не сваріть дитину, не докоряйте їй. Адже осуд і критика не досягають своєї мети, якщо доза їх занадто велика. Спробуйте разом розібратися у причинах невдач, знайти вихід із ситуації, що склалася;
  • шкільні невдачі можуть позбавити першокласника стимулу, і, навпаки, коли  його супроводжує успіх, то він прагне довести роботу до кінця, долаючи труднощі, що виникли. Вселяйте в дитину надію, віру у її сили.
  • розвивайте допитливість, заохочуйте цікавість, задовольняйте потреби дитини в знаннях;
  • з перших днів формуйте в дитини позитивне ставлення до школи,  навчання, вчителя, однокласників;
  • беріть активну участь у справах класу і школи. Дитині буде приємно, якщо школа стане частиною вашого життя. А ваш авторитет в очах дитини підвищиться.

    У будь-якій ситуації зберігайте емоційний контакт зі своєю дитиною і забезпечуйте їй усіляку підтримку. 

     Деякі першокласники вже до середини робочого дня відчувають втому, не говорячи вже про кінець тижня чи місяця. Пам’ятайте, що протягом навчального року бувають «важкі» періоди, коли дитина швидко стомлюється, у неї знижується працездатність, вчитися стає складніше. Для першокласника це перші 4 – 7 тижнів, кінець першого семестру (приблизно з грудня ), перший тиждень після зимових канікул і середина третьої чверті. Як правило, досвідчений учитель та батьки знають і розуміють, що  в такі періоди потрібно бути особливо уважними до самопочуття  дитини, як фізичного, так і психічного.

        Навчання – це важка і відповідальна праця. Початок навчання в школі істотно змінює життя дитини, та це не є приводом, щоб позбавляти її радостей життя. Адже дитина –  розумна,  вона добре знає потреби, труднощі і перешкоди свого життя. З цього приводу хочу розповісти про випадок із життя першокласника (з книжки доктора медицини з Австрії Гізели Еберлейн). Один семирічний хлопчик був у розпачі,  що в  нього немає більше часу для гри. Він кинув свій шкільний ранець перед учителькою зі словами: «Залиште його собі, я більше до школи не прийду». Щоб не допускати подібних ситуацій, у першокласника повинно залишатися достатньо часу для спілкування з друзями, прогулянок, ігрових занять, розваг.

     Шановні батьки! Вміння читати, писати, рахувати не є запорукою щасливого, успішного шкільного життя вашої дитини. Але школа не стане проблемою для вашої дитини, якщо навчання буде приносити їй задоволення.

       Успіхів вам і вашому першокласнику в цьому непростому році!

продвижение сайта бесплатно
Своими руками установка окон с нуля.