Жива відеопрезентація - це нове покоління навчальних презентацій. Вони створюються за іншим принципом побудови довірливих взаємовідносин вчителя з учнем і кожен учень, дивлячись її вважає, що вчитель створив їх тільки для нього.
Живі презентації можна створювати за допомогою програми Power Point, на слайдах якої вчитель має пояснювати матеріал безпосередньо учневі. Але для того, щоб викласти цей матеріал в мережі Інтернет вчитель повинен записати свій коментар до презентації. Це можливо зробити за допомогою простої програми UVScreenCamera (http://www.uvsoftium.ru/UVScreenCamera.php) або CamStudio (http://camstudiox.net), яку потрібно встановити на комп’ютер. Для запису відео з екрану необхідно мати мікрофон або веб-камеру.
Ще для створення живих презентацій не потрібно створювати слайди взагалі. Не треба викориcтовувати Power Point. Але потрібний недорогий простенький пристрій - графічний планшет або дігітайзер.
Перевага в тому, що він є більш практичним засобом для створення графічних зображень чи просто якогось нарису замість комп’ютерної мишки, чи паперу з олівцем. Це значно зручніше. Не треба носити із собою гори аркушів для створення нарису чи просто створення графічних зображень.
Даний засіб можна використати у роботі, яка передбачає створення графічних зображень. Важко малювати за допомогою комп’ютерної мишки, а за допомогою цього планшета можна без використання паперу у реальному часі в віртуальному форматі намалювати малюнок, який можна у будь-який момент редагувати. Тепер не потрібно ні олівця, ні паперу, ні гумки, щоб стерти помилкові моменти у процесі створення зображення. Вчитель може
пояснювати матеріал учневі і відповідно до пояснення робити схеми, креслення. Презентацію з використанням графічного планшету теж потрібно записувати за допомогою програм UVScreenCamera або CamStudio . Можна креслення виконувати у програмі Paint, а пояснення теж записувати з програмами наведеними вище.
Скрайбінг - новітня техніка презентації (від англійського " scribe " - накидати ескізи або малюнки), винайдена британським художником Ендрю Парком для британської організації, що займається популяризацією наукових знань - RSA. Мова виступаючого ілюструється "на льоту" малюнками фломастером на білій дошці (або аркуші паперу). Виходить як би "ефект паралельного слідування", коли ми і чуємо і бачимо приблизно одне і те ж, при цьому графічний ряд фіксується на ключових моментах аудіорядом.
Програми для створення скрайбів:
PowToon (http://www.powtoon.com)
VideoScribe (http://www.videoscribe.co).
Цікавими для створення презентацій є програми:
PREZI
Amaze
Calameo
Zooburst
Практичне заняття: «Створення комп’ютерних тестів з програмою Power Point та «живих» відео презентацій»
Для будь-якого вчителя PowerPoint є надійним помічником при створенні навчальних матеріалів. Презентації дозволяють зробити розповідь вчителя наочніше, а самі уроки - цікавіше. Причина популярності презентацій полягає в простоті їх створення і широкому функціональному наборі PowerPoint.
В рамках роботи творчої групи ми досить багато приділяли уваги засобу для створення комп'ютерних презентацій MS PowerPoint. Навчання не пройшли дарма: ми навчилися створювати інтерактивні тести для учнів, використовуючи дану програму.